Gå rett til innhold
Help Buypass ID in mobile

Kontrola dowodu tożsamości

Wszyscy nowi klienci Buypass przy zakładaniu konta muszą przejść kontrolę dowodu tożsamości. Spowodowane jest to wymogami nałożonymi na firmę Buypass w związku z wystawianiem elektronicznych dowodów tożsamości (ID) na poziomie 4.

Osoby, które otrzymały przesyłkę od firmy Buypass, wysłaną za pośrednictwem pocztowej usługi PUM (odbiór osobisty za potwierdzeniem odbioru), mogą odebrać przesyłkę wyłącznie po przeprowadzeniu przez urząd pocztowy kontroli dowodu tożsamości. Nie ma alternatywnych sposobów na przeprowadzenie kontroli dowodu tożsamości, w związku z czym przesyłka może zostać wydana wyłącznie, jeśli Poczta zatwierdzi kontrolę dowodu tożsamości.

W celu przeprowadzenia kontroli tożsamości potrzebne są:

  • Uznawany dowód tożsamości: Paszport.
  • Dokument zawierający norweski numer personalny/tymczasowy numer personalny (tzw. D-numer), wystawiony przez instytucję publiczną, jak np. urząd ewidencji ludności lub urząd podatkowy.

Co mogę zrobić, jeśli Poczta odrzuci kontrolę dowodu tożsamości?

Firma Buypass nie ma możliwości, aby obejść kontrolę tożsamości i w związku z tym nie może zgodzić się na alternatywną formę dostarczenia przesyłki. Na podstawie doświadczenia dotyczącego skanowania dowodów tożsamości firma Buypass wystosowała następujące zalecenia dla pracowników poczty przeprowadzających kontrolę tożsamości:

  • Należy upewnić się, że powierzchnia skanera jest umyta i czysta.
  • Dokument tożsamości musi być oczyszczony. Skaner może mieć trudność z odczytaniem zniszczonych dokumentów.
  • Podczas skanowania paszportu dokument należy trzymać zupełnie nieruchomo. Najmniejszy ruch podczas skanowania może spowodować, że skaner rozpocznie pracę na nowo i ostatecznie przerwie skanowanie.

Jeśli problemy ze skanowaniem dokumentu się utrzymują, poczta musi zwrócić się o pomoc do swojego działu wsparcia technicznego. Firma Buypass nie posiada żadnej możliwości, aby wpłynąć na ten proces, ponieważ jest to rozwiązanie zarządzane przez Pocztę.

Czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy?

Jeśli kontrola dowodu tożsamości się nie powiedzie, można skontaktować się z firmą Buypass pod adresem mailowym kundeservice@buypass.no i poprosić o zwrot pieniędzy. W takim przypadku należy podać numer zlecenia otrzymany przy składaniu zamówienia oraz numer przesyłki, która oczekuje na odbiór na poczcie.